Čtvrtfinále 1. Ligy FLA HK 2022/2023

Čtvrtfinálové série jsou pevně dané. Pokud se nebudou hrát případné 4. zápasy v dopoledních sériích 1-8 a 2-7 a bude rozhodnuto dříve, i přesto série 3-6 a 4-5 začínají od 14. hodin.

Zápasy se budou hrát v čase 2×15 minut (poslední dvě minuty základní hrací doby se budou hrát na čistý čas).

Pokud se týmy v jednotlivých sériích nedohodnou a měly by podobné dresy a chtěly hrát na stejných stranách – pak volba strany a dresů v lichých zápasech připadá na výše postavený tým, v sudých zápasech na níže postavený tým.

Při nerozhodném výsledku následuje 5-ti minutové prodloužení na “zlatý gól” ve 4 hráčích na obou stranách. Prodloužení se hraje na hrubý čas. Vstřelením branky je prodloužení ukončeno a nedohrává se.

Počet hráčů se na začátku prodloužení se nesníží na 4 v případě, že jeden nebo oba týmy mají na konci základní hrací doby vyloučeného hráče, jehož trest zasahuje do prodloužení. V tomto případě zůstává zachován stejný počet a ke snížení dojde až po vypršení trestů.

V případě nerozhodnutí zápasu v prodloužení bude následovat série 5-ti nájezdů na každé straně. Nájezdy pojede nejprve 5 různých hráčů. Žádný z hráčů, který pojede trestné střílení nesmí být v trestu, který nevypršel s koncem prodloužení

Nerozhodne-li, bude se pokračovat nájezdy v systému náhlé smrti (vždy jeden nájezd za každý tým).Na tyto nájezdy může jít libovolný hráč i opakovaně (kromě chytajícího brankáře).