Čtvrtfinálové série nepřinesly překvapení ani třetí rok po sobě.

V polovině března koronavirová pandemie zastavila na celém světě prakticky všechny sportovní akce. Mnoho soutěží rozehrané ročníky ukončilo jako nedohrané, nebo je anulovalo. FLA byla zatím jen přerušena a po dvou měsících se situace zlepšila natolik, že bylo nakonec možné 1. i 2. ligu opět restartovat a dokončit ji ještě před letní přestávkou. Nejprve se do haly vrátily prvoligové týmy, aby odehrály své čtvrtfinálové série. Dvouměsíční pauza byla velkým otazníkem na připravenost a formu týmů, ale na druhou stranu jistě i velkou motivací se opět vrátit ke svému oblíbenému sportu.

Sokol Nová Paka si účast v Play-off pojistil jako poslední a vyzval vítěze základní části – Tornados. Od prvního duelu nebyla na obou týmech herní pauza vůbec znát. Nová Paka vlétla na Tornados s velkým nasazením, bojovností a bylo jasné, že pokud by chtěl Sokol dosáhnout na překvapení, musí se k němu dostat hned od začátku. Tornados první půli udolali těsně 4:3 a Sokolu se hned po přestávce podařilo i srovnat. Favorit nakonec vsítil ještě jednu branku a velmi vyrovnané první utkání urval pro sebe. Do druhého duelu opět vstoupila Nová Paka s velkým odhodláním, ale Tornados po 10. minutě dvakrát skórovali. Zápas pravděpodobně zlomila následná nevyužitá přesilovka 5 na 3 pro Sokol ještě před poločasem. Tornados přidali pojistku a přiblížili se postupu. Ve třetím utkání dokázal Sokol ještě v 11. minutě srovnat na 1:1, ale Tornados poté nasázely dalších osm branek a po výhře 9:1 přidali rozhodující postupovou výhru.

V sérii mezi Kamikadze a Černilovem bylo hlavní otázkou, na jaké vlně se Černilov dokáže rovnat svému soupeři. Černilov měl v letošní sezoně buď kvalitní úspěšné kolo, nebo velmi nepovedené. I přes prakticky kompletní a silnou sestavu se ale ani tentokrát nedařilo Černilovu držet se svým soupeřem krok a především nedokázal střílet branky. Kamikadze zvládli první duel snadno 5:0, ve druhé si trpělivě pojistili také nulu v obraně po výhře 2:0 a první a jedinou branku dovolili Černilovu až v závěru třetího utkání. V druhé půli pak ale opět převážili Kamikadze pomyslné misky vah na svoji stranu a vyřadili Černilov v možná nejsnazší čtvrtfinálové sérii 3:0 na zápasy při skóre 10:1.

Laviny do čtvrtfinále vstupovaly ze třetího místa, ale vzhledem k tomu že jejich vyzyvatelem byli Hradečtí Vikingové, kteří je v základní části v obou duelech porazili, dala se očekávat velmi vyrovnaná série. Vikingové představili nové dresy, od úvodu bojovali s obrovským nasazením, zodpovědností, trpělivostí a výkonem na 120%. Ubránili všechny pokusy Lavin a ve druhém poločase vsítili i dvě branky. První překvapení čtvrtfinálového dne bylo na světě. V druhém zápase ale Laviny potvrdily svoje jméno a Vikingové najednou nedokázali valící se útoky soupeře eliminovat a přicházely chyby. Po kanonádě 9:2 bylo srovnáno. Ve třetím zápase se Vikingové ještě po poločase drželi na dostřel soupeři, ale tři branky v závěru udělaly z utkání nakonec opět jasnou výhru pro Laviny 6:1. Ve čtvrtém zápase se Vikingové také ještě nevzdali a dokázali v závěru srovnat na 3:3. Prodloužení rozhodnutí nepřineslo a Vikingové po vedení 2:0 v nájezdech už sahali po srovnání série. Laviny ale ukázaly svoji psychickou sílu a po pěti sériích nájezdů nakonec urvaly ve svůj prospěch i třetí vítězství.

Homolkovi vepři byli prvním týmem, který dokázal ve třetí sezoně, kdy bylo zahájeno Play-off, narušit po základní části takzvanou „velkou čtyřku“. Vepři totiž v posledním kole odsunuli na páté místo Patriots. Před vzájemnou čtvrtfinálovou sérií to ale nemělo prakticky žádnou větší váhu, neboť Patrioti dokázali v sezoně Vepře dvakrát porazit 1:0 a 4:0. Homolkovi vepři dokázali s Patrioty držet krok, zápas od zápasu tvořili více hru a opticky měli s každým dalších zápasem více navrch. Patrioti byli ale od začátku naopak trpěliví, trestali jakoukoli chybu, postavili hru na dobré obraně a kvalitním brankáři a zúročovali svoji zkušenost. Homolkovi vepři se nedokázali ani jednou dostat do vedení, Patrioti vždy nějaké branky vybojovali a všechny tři výhry pojistili gólem do prázdné soupeřovi klece při jejich závěrečné power-play.

Ani třetí sezona s formátem Play-off tak nepřinesla překvapení účastí čtyř tradičních semifinalistů, ale vytvořila nové série dvojic, které spolu zatím na tři vítězství ještě nehrály. 30. května tak hrací den zahájí série dvou ofenzívních mužstev Kamikadze versus Laviny a druhou neméně zajímavou dvojící bude série dvou posledních a vůbec jediných mistrů FLA – sedminásobných Tornados proti čtyřnásobným Patriots.