Playoff – 7. 4. 2018

První tři duely semifinálových sérií přinesly nejvyrovnanější zápasy letošního Play-off –

Semifinále Play-off 1. ligy FLA – sobota 7. 4. 2018

Do semifinále se podle předpokladů probojovala první čtyřka ze základní části a obě série přinesly neuvěřitelně vyrovnané výsledky. Na programu byly dnes tři zápasy z každé série a podle očekávání se o postupujících do finále zatím nerozhodlo. Pět zápasů skončilo rozdílem jediné branky a jedno utkání rozdílem dvou, kdy ale poslední úspěch padl při power-play. V úvodním zápase si Patriots vybudovali nad Lavinami po poločase náskok už 4:1. Laviny ale dokázaly v posledních čtyřem minutách skóre vyrovnat! Zápas se chýlil k prodloužení, ale Patriots si tři vteřiny před koncem základního času vzali vedení zpět a ujali se vedení v sérii. Naopak v druhém zápase vedly Laviny už 2:0 ale posledních pět minut patřilo Patriotům a brankou v poslední minutě srovnali. Ve druhé minutě prodloužení ale opět úřadující mistři urvali zápas ve svůj prospěch. Ani ve třetím zápase se Laviny nevzdávaly. Otočily nepříznivý stav z první minuty a udržely si v závěru vedení 3:2 a snížili tak sérii na 1:2 ze svého pohledu. Ve třech zápasech byly Laviny ve vedení téměř 50 minut a zatímco Patriots jen 18, přesto vedou v sérii! Podobně dramatickou sérii přinesl i souboj Tornados a Kamikadze. Úvodní duel rozhodla jediná branka Tornados v šesté minutě a bezchybná defenziva. Druhý zápas přinesl více branek a podstatně větší drama. V úvodu vedli Kamikadze, pak Tornados, opět dvakrát Kamikadze ale Tornados vždy dokázali srovnat. Úvodní minuta prodloužení přinesla neskutečnou zápletku. Tornados nejprve dohrávali oslabení a po návratu vyloučený hráč vsítil branku, která ale nebyla pro faul uznána. Následovala další šance Tornados, ale v nastalém protiútoku rozhodčí nařídili trestné střílení, které Kamikadze zkušeně proměnili a srovnali sérii na 1:1. Ve třetím zápase se vedení ujali Tornados, ale Kamikadze v následující minutě srovnali. Za vyrovnaného výsledku se pak dlouho čekalo na branku, která nejspíš rozhodne zápas. Pět minut do konce ji vstřelili Kamikadze a za chvíli i třetí. Tornados ještě při power-play vykřesali naději na srovnání, ale v pokračující hře bez brankaře zaváhali a dostali na 2:4. Oba výše nasazené týmy ze základní části tak prohrávají 1:2 na zápasy a hned za týden se budou jistě snažit série vyrovnat a porvat se ještě o večerní finále.