Playoff – 14. 4. 2018

Tornados otočili semifinále proti Kamikadze a v dramatickém finále zdolali v závěru i Patriots a jsou posedmé mistry FLA !!! – 

Semifinále play-off, zápas o 3. místo a finále 1. ligy FLA – sobota 14. 4. 2018

Po úvodních třech semifinálových zápasech a do závěrečného hracího dne play-off vstupovaly oba výše nasazené týmy po základní části za nepříznivého vývoje sérií 1:2. Druhé Laviny chtěly na úvod dne odvrátit matchball úřadujících mistrů Patriots, ale dnešek je nezastihl ve střelecké formě ze základní části. Po dvou minutách vedli Patriots 2:0, po poločase 4:0, Lavinám se nedařilo střílet branky a odehrály nejhorší zápas v této sérii. Výhrou 5:1 tak Patriots ukončili semifinále 3:1 na zápasy a měli dostatek času se připravovat na finále a zaútočit na čtvrtý mistrovský titul v řadě.

:

Tornados, coby vítězové základní části, vstoupili do čtvrtého zápasu proti Kamikadze s velkým odhodláním vyrovnat nepříznivý stav série. Po úvodním vyrovnaném poločase přidali další branky a výhrou 4:1 si vynutili pátý rozhodující zápas. Vzhledem k tomu, že další série již skončila, následovala dohodnutá pauza před pátým duelem. Tornados první půli těsně vyhráli, po poločase však Kamikadze srovnali. Tornados ale postupně přidali další tři branky a za stavu 4:1 se zdálo být o vítězi jasno. Poslední tři minuty ale patřili Kamikadze a obrovskému dramatu. Dvěma brankami se dostali na dostřel, jenže Tornados si těsnou výhru již pohlídali. V desáté jubilejní sezoně FLA a při premiérovém play-off tak došlo k možná nečekanému, zato ale symbolickému finále, a to prvních šestinásobných mistrů Tornados proti posledním trojnásobným mistrům Patriots.

:

:

Ještě bylo ale na řadě utkání o třetí místo a vzhledem k vývoji zápasů čekal na Kamikadze třetí duel v řadě, a to ještě na delší čas – 3×15 minut. Po půlhodinové pauze se v boji o bronzové medaile brzy ujaly vedení Laviny. Hubené skóre svítilo na tabuli celé dvě třetiny. Už se zdálo, že Kamikadze fyzicky odcházejí, jenže Laviny nedokázaly výsledek pojistit. V úvodu třetí třetiny došlo před brankou Lavin k nedovolenému zákroku a po proměněném trestném střílení bylo srovnáno. Urputná bitva o jedinou vítěznou branku nenašla vítěze v základní hrací době. Ve čtvrté minutě prodloužení se podařilo z nevinně vyhlížejícího oběhnutí branky a střely Lavinám skórovat a urvat tak pro sebe bronzové medaile.

:

Na řadě už bylo jen finále play-off pro 10. ročník FLA, coby vyvrcholení letošní sezony. Samotný postup do finále byl pro Tornados jistě úspěchem. Vždyť po prvních šesti titulech se jim za poslední tři roky během kralování Patriots podařilo získat jedno stříbro, bronz a loni obsadili až sedmé místo. Patrioti nechtěli nechat nic náhodě, s odhodláním a v roli favorita od úvodu na Tornados vlétli jak uragán. 10. vteřina úvodní branka, 2. minuta 2:0 a ve čtvrté bylo 3:0 pro Patriots a na hřišti byl jediný tým. V základní části by tento vývoj prohrávající tým zřejmě zlomil, ale zbývalo mnoho času a při hracím čase pro finále 3×15 minut se začali Tornados probírat. V 8. minutě se také poprvé prosadili, ale Patrioti si za chvíli vzali tříbrankové vedení zpět. Jenže do první přestávky vsítili Tornados druhou branku a půl minuty po přestávce i kontaktní třetí. Když v úvodu poslední třetiny Tornados srovnali, začala střídačka Patriots burácet. Poslední šampioni opět zařadili vyšší rychlostní stupeň a z velkého tlaku zvonu dvakrát udeřili a pět minut před koncem odskočili na 6:4. Jenže Tornados zbraně nesložili, ihned snížili a v následující minutě dostali výhodu přesilové hry. Z ní srovnali na 6:6 a dvě a půl minuty před koncem z další šance vsítili sedmou branku a ujali se po nečekaném obratu poprvé vedení. Dvě minuty jsou pro vedoucí tým nekonečně dlouhé, pro dotahující tým zase utíkají strašně rychle. Patrioti v závěru soupeře znovu zatlačili, ale Tornados bojovali na hranici sebeobětování. Tři vteřiny před sirénou při dlouhém výhozu Tornados tak mohla propuknout neskutečná radost na straně jedné a smutek a zklamání na straně druhé. Tyto emoce zažilo FLA díky prvnímu play-off a samotnému finále zřejmě poprvé v takové intenzitě. Tornados se tak stali posedmé mistry FLA, Patriots ke třem zlatům a jednomu bronzu přidali stříbro.

:

DatumDomácíČas/VýsledekHostéLeagueSezóna
1. liga - playoff2017/18
1. liga - playoff2017/18
1. liga - playoff2017/18
1. liga - playoff2017/18
1. liga - playoff2017/18