Play-off – 30. 3. 2019

Patriots jsou ve finále a Tornados vedou v semifinálové

sérii nad Kamikadze 2:1 –

Semifinále Play-off 1. ligy FLA – sobota 30. 3. 2019

Semifinálové dvojice se letos poskládaly přesně jako v předchozím ročníku Play-off. Po konci loňské základní části dělily první Tornados a čtvrté Kamikadze pouhé dva body a semifinálová série se rozhodla až v pátém zápase. Přestože letos měli oba soupeři mezi sebou jedenáct bodů, nedalo se hovořit o tom, že by výše postavený tým byl favoritem. Naopak v úvodním zápase začali Kamikadze mnohem lépe, Tornados nestačili a postupně prohrávali už 0:2. Ke konci zápasu sice vykřesali šanci vstřelenou brankou, ale Kamikadze brali nakonec první bod za výhru 3:1. Ve druhém zápase Tornados přidali na tempu a důrazu, ale jejich úsilí často končilo oslabeními. Zápas paradoxně zlomil úvodní gól, kterého Tornados dosáhli v oslabení 3 na 5. Do poločasu upevnili vedení na 3:0 a po celkem jasném výsledku 5:1 srovnali sérii. Úvod třetího duelu přinesl vyrovnanou bitvu a vedení se po deseti minutách ujali Kamikadze. Tornados ale brzy srovnali a na začátku druhé půle vstřelili tři rychlé branky a po vítězství 4:2 otočili vedení na svoji stranu. Rozuzlení této dramatické série se dočkáme až za 14 dní ve finálový den letošního ročníku. I ve druhé sérii odstup osmi bodů mezi druhými Patrioty a třetími Lavinami nic neznamenal a o favoritovi na postup se dalo jen spekulovat. První gól série vstřelili Patriots, ale Laviny třemi brankami ve dvou minutách zápas rychle otočily. Patriots po chvíli snížili a z neustávajícího tlaku nakonec dokázali v závěru vsítit dvě branky a urvali první výhru výsledkem 4:3. Ve druhém duelu zase naopak delší dobu těsně vedli Patriots a Laviny na 2:2 srovnaly až pět minut před koncem. Prodloužení ve čtyřech hráčích o vítězi nerozhodlo a v trestných stříleních byli nakonec úspěšnější střelci a brankář Patriotů a vydřeli druhý bod. Ve třetím utkání to už konečně vypadalo, že Laviny sérii prodlouží a vynutí si po výhře další pokračování. Ještě čtyři minuty před koncem vedli 3:1. Patrioti ale opět zapnuli a dokázali zápas v závěru srovnat. Prodloužení znovu nepřineslo branku a vzhledem k tomu, že v nájezdech nedokázali čtyři střelci Lavin své šance proměnit, Patriots ukončili sérii opticky celkem jasně 3:0 na zápasy a mohou v klidu čekat na svého soupeře do finále. Stejně jako vloni vedly Laviny v sérii delší dobu než jejich soupeř, ale opět se budou muset smířit jen s bojem o bronzové medaile.