finále 1. liga- 2. část – 9. 4. 2016

Patrioti obhájili mistrovský titul, Laviny si udržely stříbrnou příčku a Tornados berou bronz.

O obhajobě mistrovského titulu pro Patrioty bylo rozhodnuto již před druhou částí finálové osmičky. Zato o další pozice se bojovalo prakticky do posledních zápasů a minut. Laviny měly na druhé příčce tříbodový náskok na Tornados. Laviny v prvním zápase náskok navýšily, zatímco Tornados podlehli Valhalle. Jenže následný vzájemný zápas obou medailových adeptů vyzněl celkem jasně 4:1 pro Tornados a ti měli najednou v případě rovnosti bodů s Lavinami lepší vzájemnou bilanci zápasů. Ač Laviny v posledním zápase prohrávaly s Homolkovými vepři, výsledek otočily a pojistily si tak druhé místo. Tornados sice nakonec v posledním zápase udolali Hradecký Fosy, ale zůstali už jen s tříbodovou ztrátou na třetím místě. Kamikadze se ještě v průběhu hracího dne prokousali dokonce i na bronzový stupínek. Dokázali porazit Patrioty, přidali bod za remízu s Černilovem a v poslední minutě zápasu dokonce vedli 2:1 nad Valhallou. Od bronzu je dělilo asi 50 vteřin a k tomu potřebné zaváhání Tornados. Jenže se nekonalo ani jedno. Valhalla dala za 50 vteřin tři branky, Kamikadze se tedy rovnou vrátili na čtvrté místo a Tornados svůj poslední zápas stejně vyhráli. Na páté místo se tedy nakonec dostala Valhalla, když dokázala paradoxně porazit dva soupeře před sebou, ale prohrála 0:1 s Hradeckýma Fosama, které se umístily až za nimi na šesté příčce. Černilov si vyměnil s Homolkovými vepři díky výhře svoje pozice a rozhodl tak o pořadí na sedmém a osmém místě. Kanadské bodování i střelce vyhrál po roční pauze Michal Skrovný z Tornados, nejlepším nahravačem se stal Jan Mudroch z Lavin a nejprestižnější cenu pro nejužitečnějšího hráče soutěže získal Miloš Macháček z Kamikadze, když porazil o jediný bod Michala Skrovného.