2. kolo – 16. 10. 2010

Do 2. kola nastoupí už i čtyři zbývající týmy, které měly v 1. kole volno. Šampion ze dvou posledních ročníků Tornados Hradec Králové se určitě bude snažit vykročit úspěšně do letošní sezony a začít stahovat pomyslné manko na týmy, které již mají nějaké body a odehrané zápasy. Síly změří rovnou se současným lídrem Patapufem Pardubice a třetím klubem v pořadí – Hradeckými Fosami. Uvidíme, jak Patapuf naváže na svůj 100% bodový zisk a zvládne další zápasy např. s Fosami a Lavinami Hradec KrálovéJoker Team Jaroměř opět nedá svoji kůži zadarmo a předvěde otevřený florbal se spoustou útočných akcí. Dopoledne se představí i předposlední nováček soutěže – FBC Valhalla. Zatím velká neznámá a uvidíme jak bude tento tým poskládaný z mladíků v prvních zápasech úspěšný. Vybíráme zajímavé zápasy :..

Patapuf – Tornados             (typ JZ 1:3, typ OS 1:2)
Hradecký Fosy – Patapuf     (typ JZ 2:2, typ OS 2:1)
Joker – Valhalla                   (typ JZ 3:2, typ OS 3:3)
Laviny – Patapuf                  (typ JZ 1:1, typ OS 0:0)
Hradecký Fosy – Tornados   (typ JZ 2:2, typ OS 1:2)
Laviny – Tornados                (typ JZ 0:2, typ OS 1:2)

Do odpolední části naskočí i poslední nováček – AHF Náchod. Uvidíme, jak si povede tento tým, posládaný pro FLA z dvou týmů – Hircheni a AXA FT. Poprvé do zápasů naskočí i mladíci ze Sokolu Předměřice, kteří vstupují již do své třetí sezony a určitě jim již zkušenosti nechybí. Dorazí i přespolní AFLC Chroustovice a společně s bojovnými Hradeckými Vikingy budou ze soupeřů dolovat jistě další body. Pokud se Černilov a Spojené síly cítí na boje o mistrovský titul, měly by z tohoto odpoledne vytěžit maximum bodů, nejsou svázáni vzájemným duelem a nastoupí 4x proti tabulkově relativně slabším soupeřům. Pojďme tedy i na odpoledne s mikrofonem a notebookem za florbalem…

Spojené síly – AHF Náchod    (typ JZ 3:0, typ OS 4:1)
Vikingové – Sokol                  (typ JZ 1:2, typ OS 2:2)
Černilov – AHF Náchod          (typ JZ 3:1, typ OS 3:1)
Černilov – Vikingové              (typ JZ 2:3, typ OS 1:2)
Spojené síly – Chroustovice   (typ JZ 4:2, typ OS 4:1)

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Dalších 24 zápasů přibylo do rozehraného kalendáře ročníku 2010-2011. Do sezony naskočily zbylé čtyři týmy a jiné čtyři měly pro tentokrát přestávku. Vzhledem k tomu, že se již představily všechny kluby, je možné si udělat hrubou představu o ambicích mužstev. Ale jak nám ukázal minulý ročník, sezona bude vyrovnaná, outsideři budou trápit favority a o překvapivé výsledky nebude nouze. Co jsme tedy v Předměřicích viděli…

– Spojené síly potvrdily očekávání, uhrály plný počet bodů s týmy z druhé části tabulky, předvedly famózní kanonádu, kdy nastřílely 26 branek, ale v každém zápase inkasovaly. Jejich kvality prověří až týmy s kvalitnější defenzivou a organizací hry. Po ztrátě 2 bodů za jedinou remízu a díky značné ofenzivní síle jsou zatím právem na první příčce.

– Patapuf Pardubice přidal po předchozím 100% bodovém zisku dalších 7 bodů, ale ve dvou úvodních zápasech s očekávanými favority soutěže uhrál jediný bod za bezbrankovou remízu, když celkem jasně nestačil na úřadující mistry. První ztráty nic zásadního neznamenají, ale tým klesl prozatím na druhé místo.

– Hradecký Fosy na úvod zametly s nováčkem 8:0, v dalších zápasech předvedly skvělou defenzivu, avšak na úkor střelby branek a z prvních osmi zápasů odcházeli třikrát s bezbrankovou remízou. Bod za 0:0 s loňským mistrem je možná ziskem, ale bod za další 0:0 proti Patapufu, ač dosavadnímu leaderovi, je vzhledem ke kvalitě útoku spíše ztrátou.

– FBC Černilov s ambicemi na titul promarnil velkou příležitost a místo 12 bodů uhrál jen 8. Ač oba remízoví soupeři mají svou kvalitu, zápasy měl Černilov vyhrát. V zápase s Vikingy dosáhl na remízu až díky šťastně darovanému (ale správně odpískanému) trestnému střílení v poslední vteřině zápasu.

– Joker Team Jaroměř předvedl opět otevřenou hru, různorodost ve výsledcích, ale zato netradičně vyrovnanou bilanci vstřelených a obdržených branek, prohraných a vyhraných zápasů – výrazně prohrál s mistrem, ale deklasoval nováčka, Laviny udolal jen 1:0 a Fosám zase podlehl těsně 1:2.

– Tornados Hradec Králové vstoupili do sezony jako úřadující mistři dvěma pětibrankovými výhrami a vzali všechny body i aktuálně prvnímu Patapufu. Proti dobře bránícím Fosám se však neprosadili a zápas skončil remízou 0:0. 10ti body stáhli pomyslné manko na soupeře z čela tabulky s více odehranými zápasy.

– Hradečtí Vikingové podstatně zlepšili svůj výkon a disciplínu, prohráli jen zápas s novým leaderem ligy a to ještě po vyrovnaném průběhu. O další výhru nad loňským vicemistrem přišli velmi smolně až v poslední vteřině zápasu, kdy soupeř srovnal z trestného střílení. Velmi smutný okamžik pro Vikingy, ale z pohledu pravidel správně posouzený rozhodčími.

– Laviny Hradec Králové opět předvedly jako obvykle obstojnou defenzívu s průměrem 1,5 obdržené branky, ale výsledky snižuje pouze jediný vstřelený gol ve čtyřech zápasech a jediný bod do tabulky.

– AHF Náchod odehráli jako nováček všechny zápasy velmi vyrovnaně a získali na úvod 4 body. Poté co si věkově zkušená sestava poskládaná ze dvou týmů dostatečně zvykne na nové prostředí a velké hřiště, budou přicházet zaručeně další body a kvalita týmu bude stoupat.

– FBC Sokol Předměřice nedoplácí ve výsledcích vůbec na mládí hráčů, ale naopak oproti loňské sezoně převládá nedisciplinovanost a rozkol v soudržnosti týmu. V sestavě je spousta šikovných a kvalitních hráčů, ale pokud nedojde k lepšímu týmovému pojetí, nemusejí, až na výjimky, přicházet výsledky.

– AFLC Chroustovice bohužel nenavázaly na slibné premiérové kolo a slušnou střeleckou potenci a všechny čtyři zápasy nyní prohrály. Tři duely sice prohrály po vyrovnaném boji, ale v posledním zápase je deklasovaly Spojené síly, které výsledkem 12:2 dosáhly zatím nejvyššího vítězství ve FLA.

– FBC Valhalla vstoupila do soutěže jako nováček s mladým kádrem. Po úvodním debaklu od Fos se mladíci brzy oklepali a uhráli první bod s Lavinami. V dalších zápasech sice prohráli také, ale branky střílet dokážou a po získání více zkušeností a vylepšení herního systému můžou přicházet i lepší výsledky.

DatumDomácíČas/VýsledekHostéLeagueSezóna
1. liga2010/11
1. liga2010/11
1. liga2010/11
1. liga2010/11
1. liga2010/11
1. liga2010/11
1. liga2010/11
1. liga2010/11
1. liga2010/11
1. liga2010/11
1. liga2010/11
1. liga2010/11
1. liga2010/11
1. liga2010/11
1. liga2010/11
1. liga2010/11
1. liga2010/11
1. liga2010/11
1. liga2010/11
1. liga2010/11
1. liga2010/11
1. liga2010/11
1. liga2010/11
1. liga2010/11